ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 9018494
*
nr 901 8494
Pigtittare
Björk, höjd: 71
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 19:29:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 08:54:45
1
100 kr
30/6 12:38:48
1
250 kr
30/6 18:24:27
2
150 kr
30/6 18:25:26
2
250 kr
30/6 19:22:58
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 901 8494
Pigtittare
Björk, höjd: 71
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/6 08:54:45 | 1 | 100 kr |
| 30/6 12:38:48 | 1 | 250 kr |
| 30/6 18:24:27 | 2 | 150 kr |
| 30/6 18:25:26 | 2 | 250 kr |
| 30/6 19:22:58 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:04



